HABERLER

Yayın Tarihi : 13 Nisan 2017 Perşembe 15:39

AMATÖR KULÜPLERİMİZİN VE KAMUOYUNUN DİKKATİNE

AMATÖR SPOR KULÜPLERİMİZİN DİKKATİNE
BİLGİLENDİRME


Son günlerde Sosyal Medya üzerinden yapılan bazı paylaşımlarda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nca önümüzde ki günlerde Amatör Spor Kulüplerimize yapılacak olan Nakdi yardımla ilgili olarak yaratılmak istenilen yanlış algı nedeni ile Federasyonumuzca bir açıklama yapma zarureti ortaya çıkmıştır.
Şöyle ki söz konusu Nakdi yardımla ilgili yapılan bu paylaşımlarda Federasyonumuzca yapılan çalışmalar göz ardı edilerek Kulüplerimiz yanlış yönlendirilmekte ve yardımın temini hususunda doğru bilgi verilmemektedir.

Öncelikle yapılacak olan nakdi yardım konusu ile ilgili süreç başından sonuna kadar Federasyonumuz ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı arasında yürütülmüş, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Aziz KOCAOĞLU’nunda konuya sıcak bakıp Onay vermesi sonrasında Ön çalışma yapılmak üzere Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı’nca istenilen 2016-2017 Sezonunda Liglere Katılan, Faal olan takımlarımızın listeleri bizzat Federasyonumuzca hazırlanıp söz konusu bu paylaşımlardan Haftalar önce kendilerine gönderilmiştir. Yapılan görüşmelerde konunun hassasiyeti nedeni ile Resmiyet kazanmadan Ana hatları ile belli olmadan duyurulmasının doğru olmayacağını, bunun bu işte emek harcayan Bürokratlara da zarar verebileceğini düşünen Federasyonumuz bu konu ile ilgili Resmi bir açıklama yapmamıştır.

Hal böyle iken bir Derneğimizin durumdan kendisine vazife çıkarıp, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Aziz KOCAOĞLU’nun Bornova İlçemizde Mahalle Muhtarları ile yapmış olduğu bir toplantıda Yardım Konusunu Gündeme getirmeleri ve Sayın Aziz KOCAOĞLU’nunda malumun ilanı demek olan bu konuyu orada açıklaması sonrasında bu yardımın kendilerince sağlanılmış gibi ifadeler kullanılarak Sosyal Medya üzerinden paylaşımlarda bulunmaları son derece yanlış ve yakışıksızdır.

Değerli Kulüplerimizin şunu iyi bilmelerinde yarar vardır. Bu Yardımla ilgili tek yetkili Kurum sürecin başından beri bu işin içinde olan ve önümüzdeki günlerde dağıtımını da Büyükşehir Belediye Başkanlığımızca yapılacak protokoller sonrasında sizleri de bilgilendirerek yapılmasını sağlayacak olan İZMİR AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU’ muzdur.

Değerli Amatör spor Kulüpleri Yöneticilerimiz ;

Biz İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak Amatör Spor Kulüplerimize hizmet eden , Katkı Sağlayan Kamu Kurum ve Kuruluşlarını, Dernekleri, Yerel Yöneticileri Sizler adına baş tacı ederiz, Saygı duyarız.

Ancak ;
Küçük hesaplarla bizleri ayrıştıracak, Objektif değerlendirmelerden uzak, Yapıcı olamayan yaklaşımlarla bizi birlikte hareket etme Kültüründen uzaklaştıracak, zarar verecek Kişi ve Kuruluşlara da her zaman verilecek bir cevabımız vardır.
Bu nedenle bu konuyu Kulüplerimizin bilgisine sunuyor ve herkesi Sağduyu ile hareket ederek Federasyonumuz çatısı altında Birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeye çağırıyoruz.

SAYGILARIMIZLA
                                                                                                                                                       İZMİR AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU
                                                                                                                                                                                   YÖNETİM KURULU

Bu haber toplam 2700 ziyaretçi tarafından görüntülenmiştir.