HABERLER

Yayın Tarihi : 10 Nisan 2015 Cuma 10:30

Futbol Buluşmaları'nın ikincisi İzmir'de gerçekleşti

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in futbolun paydaşlarıyla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunduğu ve projelerini paylaştığı Futbol Buluşmaları'nın ikincisi İzmir'de gerçekleşti.

Swissotel Büyük Efes'in ev sahipliği yaptığı organizasyonun ilk toplantısına İzmir, Manisa ve Aydın'da bulunan profesyonel kulüplerin teknik direktörleri, gençlik geliştirme programı teknik sorumluları ve antrenörleri katıldı. Toplantıda Akhisar Belediyespor, Altınordu, Bucaspor, Göztepe, Karşıyaka, Manisaspor, Altay, Aydınspor 1923, Menemen Belediyespor, Nazilli Belediyespor, Turgutluspor, Balçova Yaşamspor, Bergama Belediyespor, Çine Madranspor ve Tire 1922 Spor kulüplerinin  temsilcileri özellikle genç oyuncu gelişimi konusundaki düşüncelerini ve önerilerini dile getirerek, genç futbolcu gelişimi ile ilgili temel konular olan eğitim, tesisler ve lig organizasyonları hakkındaki görüşlerini ifade ettiler.

Günün ikinci toplantısında Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Akhisar Belediyespor, Altınordu, Bucaspor, Göztepe, Karşıyaka, Manisaspor,  Altay, Aydınspor 1923, Menemen Belediyespor, Nazilli Belediyespor, Turgutluspor, Balçova Yaşamspor, Bergama Belediyespor, Çine Madranspor ve Tire 1922 Spor kulüplerinin başkanları ve futbol şube sorumluları ile bir araya geldi. Bu toplantıda özellikle İzmir'deki stadyum problemi ve kulüplerin mali konulardaki kaygıları dile getirildi.

Son toplantıda ise İzmir, Manisa ve Aydın illerinde yer alan üniversitelerin BESYO yetkilileri, il milli eğitim müdürleri, il spor müdürü Ali Osman TATLISU, İzmir TÜFAD Başkanı Şaban ACARBAY, İzmir ASKF Başkanı Kadri YATKIN, Futbol İl temsilcisi Aytaç KAYGİL, İzmir ASKF Genel Sekreteri Kadir AKBULUT, Mali Sekreter Mustafa SEVGİLİOĞLU ve belediye temsilcileri ve MHK İzmir Bölge sorumlusu katıldı. Bu toplantıda ise amatör futbolun gelişimi, üniversiteler ile birlikte yapılabilecek çalışmaların arttırılması, belediyelerin futbola yaptıkları katkılar, oyuncu gelişimi ve antrenör eğitimi ile ilgili görüşler aktarıldı.

Futbol Buluşmaları'nda  ayrıca Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim tüm gruplara antrenör eğitimi, profesyonel futbol uygulamaları, futbol lisesi gibi bir çok proje ile ilgili bilgi verdi.

Bu haber toplam 6286 ziyaretçi tarafından görüntülenmiştir.