SPORUN EN'LERİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Yayın Tarihi : 15 Ekim 2018 Pazartesi 20:35

SPORUN EN'LERİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu, İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında ortaklaşa düzenlediği "Sporun En'leri" ödül töreni, Çiğli Anemon Hotel'de sabah kahvaltısı ve ardında yapılan ödül töreni ile gerçekleşti. Cimnastikteki milli gururumuz İbrahim Çolak, kazandığı ödüllerle törene damga vurdu.

 

Ülkemizi ulusal ve uluslararası arenada gururla temsil eden amatör sporcularımız, Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Sporun En'leri" ödül töreninde başarılarını taçlandırdı. Törene; Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Nüammer USLU, İzmir Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı Kadri YATKIN’ın yanı sıra çok sayıda yönetici, antrenör ve sporcu katıldı. Farklı branşlardaki 26 sporcumuzun  ve Antrenörünün ödül aldığı törende; milli cimnastikçimiz İbrahim Çolak, aldığı 3 ödülle diğer sporcularımız gibi büyük alkış aldı.  


LİTERATÜRDEKİ ADI; “THE ÇOLAK”

İskoçya'nın Glasgow şehrinde düzenlenen Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda milli cimnastikçimiz İbrahim Çolak, gümüş madalya kazanarak tarih yazdırmıştı. Halka aletinde 15 bin 100 puan toplayan milli sporcumuz, bu derecesiyle ikinci olarak kürsüde yerini alıp, Türkiye'ye tarihindeki ilk gümüş madalyasını getirmişti. İbrahim Çolak, geçen yıl düzenlenen Dünya Kupası'nda yaptığı hareketle adını literatüre yazdırmıştı. Çolak'ın halka branşındaki hareketi, Uluslararası Cimnastik Federasyonu (FIG) tarafından"Çolak" ismiyle literatüre geçirilmişti. İbrahim Çolak, ödül töreninde aldığı ödüllerle törene damga vurdu.

 

  Törende açılış konuşmasını yapan İzmir ASKF Başkanımız Kadri YATKIN  Amatör Spor Haftasını hayata geçiren Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet BAYKAN'a, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali DÜŞMEZ'e, Ülkemizi Yurtdışında başarı ile temsil eden ve Bayrağımızı Göndere çektiren  sporcularımıza, Ailelerine ve Antrenörlere Ülkemize yaşattıkları gurur için teşekkür etti. 2017/2018 sezonunda Elit U19 liginde Türkiye şampiyonu olarak bu sezon Ülkemizi Avrupa Gençlik Liginde temsil eden ALTINORDU AŞ. takımınıda kutlayarak başarılar diledi.

İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Nüammer USLU, Spor Genel Müdürümüz Mehmet BAYKAN önderliğinde amatör spor haftamızın 6. sını düzenlediklerini belirterek, “Amatör Spor Haftası, farkındalık oluşturmak ve her biri birbirinden değerli olan sporcularımızı ön plana çıkarmak için gerçekleştirdiğimiz bir etkinlik. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, Spor Genel Müdürlüğümüzün, amatör sporcularımıza her geçen yıl verdiği değer artmaktadır. Yaptığımız çok sayıda proje var. Koşabiliyorken Koş Projesi, İl Spor Merkezleri, Yaşam Boyu Spor, diğer kurum ve kuruluşlarla yaptığımız ortak projeler sayesinde spor yapmayan kimse kalmasın istiyoruz. Başarılı sporcularımızın başarılarının giderek artmasını temenni ediyoruz. Sporcularımızın başarısında emeği geçen antrenörlerine, anne ve babalarına, çalışma arkadaşlarımıza ve bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen amatör spor kulüpleri- başkanıma ve yönetim kuruluna hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tüm sporcularımıza başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bu haber toplam 1741 ziyaretçi tarafından görüntülenmiştir.